دور نخست مذاکرات در دولت سیزدهم - وین
1400-09-15
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست...

انفعال غرب در برابر راهبرد مقاومت در میز مذاکرات | آداب اسلامی مذاکره راهکار تقابل با زیاده خواهی غرب

مبسوط | عنصر مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی غرب، غربی‌ها را مجبور به عقب نشینی کرده است؛ هر چند که در مورد مذاکرات وین تیترهای خبری رسانه‌های خارجی نشان می‌دهد که نرمش خبری رسانه‌های غربی به شکلی است که می‌خواهند ایران را مجبور کنند که اگر به دنبال توافق هستید باید از خواسته‌های خود عقب نشیی کنید؛ در حالی که در صورت عقب نشینی تیم مذاکره کننده از خواسته‌های به حق خود، زمینه زیاده خواهی (که با فرهنگ استکبار و غرب عجین شده) فراهم خواهد شد.
 سعید خطیب زاده در نشست خبری هفتگی
1400-09-15
در نشست خبری سخنگوی وزارت امورخارجه با خبرنگاران مطرح شد؛

به معاندان تریبون مجانی ندهید | ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

مبسوط | سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه برخی از رسانه ها، بخشی از ابزار مذاکراتی طرف های غربی هستند، از رسانه های ایرانی خواست ضمن انتقاد و ایفای نقش به عنوان صدای مردم، با معاندان همراه نشوند و تریبون مجانی در اختیار آنها نگذارند؛ خطیب زاده همچنین در پاسخ به رسانه چینی درخصوص هشدار نخست وزیر اسراییل علیه ایران گفت:‌ «ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری»
گروگانگیری سه تن از  مهندسان ایرانی در کشور افغانستان
1400-09-13
فوری...(اختصاصی مبسوط)؛

گروگانگیری سه تن از مهندسان ایرانی در کشور افغانستان | تامین امنیت و سلامت جانی حداقل انتظار جمهوری اسلامی از طالبان برای فعالان در بازار های مرزی ایران و افغانستان

مبسوط | در روزهای اخیر خبری سخت ما را برآشفت و نگران کرد؛ خبری که حکایت از این موضوع داشت که سه تن از مهندسان ایرانی که به دعوت یکی از صاحبان معادن این کشور برای ظرفیت سنجی معادن و ایجاد اشتغال در این کشور رنج سفر و ناامنی را به جان خریده تا با تخصص خویش پناهی شوند برای مردم بی‌پناه و بیکار افغانستان، راهی افغانستان می‌شوند و با وجود اینکه قرار بود این مهندسان از جانب نیروهای وابسته به طالبان اسکورت امنیتی شده و امنیت آن‌ها تأمین شود متاسفانه در مسیر انجام برنامه کاری توسط همان کسانی که قرار بود از آنها محافظت کنند به عنوان گروگان راهی زندان می شوند.
مجلس شورای اسلامی
1400-09-11
به مناسبت روز مجلس؛

وکالت یا ولایت یا ریاست؟| خروش شهید مدرس در تقابل با جعل واژه‌ها

مبسوط | وکالت ملت، مقامی است که هرکسی شأنیت آن را ندارد و چه‌بسا توان آن را ندارد. مطالبه‌گر در این عرصه امتی است که چه بسا هر کار نظام را به اسم جمهوری اسلامی می‌بیند و اگر مسئولان کشور و وکلای مردم خدای‌ناکرده راه اشتباهی را انتخاب کرده و مسیر را اشتباه بروند، بعد از چندی همه این تعاریف اشتباه، به عنوان تعریف جمهوری اسلامی ترویج می‌شود که برای اصلاح تعاریف، چه‌بسا خون‌های عزیزی مانند خون شهید مدرس ریخته ‌شود.
مرزبان ایرانی
1400-09-10
فوری...

توهم طالبان، بهانه آتش گشایی به روی کشاورزان ایرانی | مداخله مقتدرانه مرزبانی و توجیه مرزی طالب‌ها

مبسوط | گفته می‌شود تهدیدات طالبان علیه کشاورزان ایرانی از دو هفته قبل ادامه داشته و آنچه که اعصر امروز روی داد درگیری معمولی میان دو طرف به مدت چند دقیقه پس از مداخله مرزبانان ایرانی بود، اما خسارات و تلفاتی نداشته است.
مرزبان ایرانی
1400-09-10
العالم خبر داد:

واقعیت درگیری مرزی میان طالبان و ایران

مبسوط | بعد از ظهر امروز در منطقه شغالک در نزدیک ولایت نیمروز بر سر یک سوءتفاهم مرزی درگیری‌ میان نیروهای مرزبانی ایرانی و طالبان رخ داده است.
کنگره ایالات متحده آمریکا
1400-09-10
نشنال؛

نمایندگان جمهوری خواه کنگره درصدد جلوگیری از لغو تحریم های ایران

مبسوط | ۲۵ نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا، در نامه ای به جو بایدن نوشتند که نسبت به جلوگیری از رفع تحریم های ایران متعهد هستند.
کورنای اومیکرون
1400-09-10
یک مقام مسئول در وزارت بهداشت عربستان سعودی:

کرونای «اومیکرون» به عربستان رسید

مبسوط | همزمان با نگرانی‌های جهانی از سویه جدید ویروس کرونا، عربستان سعودی از اولین مورد مبتلا به «اومیکرون» در این کشور خبر داد.
موشک یمنی
1400-09-10
صبح امروز صورت گرفت؛

سرنگونی پهپاد سعودی با موشک جدید و ناشناخته یمنی ها

مبسوط | سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در شمال غرب یمن با موشک جدیدی که هنوز رونمایی نشده است، هدف قرار داده و سرنگون کرده اند.
سخنان رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی
1400-09-10
رئیس جمهور در نشست مشترک دولت و مجلس مطرح کرد؛

همدلی و هماهنگی قوا یک راهبرد ضروری است

مبسوط | رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید پاسخگوی امانتی باشیم که مردم به ما داده‌اند، گفت: همدلی و هماهنگی قوا یک راهبرد ضروری است و باید مراقب باشیم که گرفتار حاشیه‌ها نشویم.
تلاش جریان نفوذ برای التهاب آفرینی در اصفهان - همزمان با اولین روز پس از پایان تجمع مسالمت آمیز - اصفهان 5 آذر 1400
1400-09-08
پشت پرده اعتراض به مشکلات حق آب...

برنامه‌ای نخ‌نما شده برای ایجاد بحران در ایران اسلامی| لزوم صیانت از مطالبه هوشمندانه کشاورزان

مبسوط | جریان نفوذ به دنبال استفاده از اعتراضات کشاورزان در مسئله حق آب و بحران سازی مصنوعی با محوریت حق آب برای ادامه اعتراضات مردمی در عرصه‌های مختلف و تضعیف و براندازی نظام و جلوگیری از جهانی‌سازی تفکر ناب انقلابی و معرفی این تفکر به انسان‌های آزادیخواه جهان است.
مذاکره
1400-09-08
به مناسبت حضور تیم مذاکره کننده ایران در وین...

مذاکره؛ الگوی صیانتی اندیشه دینی در مواجهه با گردن‌فرازی طاغوت | صلح امام حسن(علیه‌السلام) زنجیر پولادین برای مهار دیو خطرناکی چون معاویه بود

مبسوط | امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) در آن زمان، با معاویه‌ای روبرو بود که باطل را با لباس حق و پول پوشانده بود و با تمام توان گردن‌فرازی می‌کرد؛ طغیانی که شاید نصیب بسیاری از مشرکان و طاغوتیان نشده بود. این غرور و مستی معاویه چیزی نبود که بتوان با یاران اندک و بصیرت خفته مردم آن روزگار او را از بین برد؛ اما راهکاری دینی وجود داشت که بتوان او و همدستانش را با بندی پولادین به زنجیر کشاند تا که عرصه فسادانگیز دولتش کوچکتر شود.

پربحث ترین ها

رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز:

نادرترین جراحی مغز بر روی کودک ۸ سال در شیراز انجام شد