سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی
سه شنبه, 07/27/1400 - 22:36
تعداد بازدید:
14
درکنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی مطرح شد؛(روز اول)

جمهوری اسلامی مهد آزادگان جهان | نظام سلطه در اندیشه انسداد مسیر شکل گیری امت دینی است | به حاشیه کشیدن مساله فلسطین از نشانه‌های تقابل نظام سلطه با مساله امت محوری است

رئيس جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی مهد آزادگان جهان آمادگی دارد تا جهاد دوستی، همکاری، همیاری و همگرایی را با قوت دنبال کند، گفت:نظام سلطه می‌خواهد نگذارد که امت اسلامی شکل بگیرد، حرکت کند و پویایی داشته باشد.

ارسال توسط : سلمان

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی صبح امروز (سه شنبه 27 مهر) با حضور رئیسی رئیس جمهور کشورمان در تهران افتتاح شد.موضوع اصلی کنفرانس «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلامی» با 8 محور فرعی است و به صورت حضوری و وبیناری در هفته ی وحدت ( 27 مهر تا 2 آبان) برگزار خواهد شد. سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی پیامبر اسلام را محور وحدت توصیف کرد و اظهار داشت: اهل عصمت و طهارت (ع) رمز وحدت هستند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری ائمه اطهار را هادی جامعه اسلامی به‌سوی اُمت واحده توصیف کرد و گفت: از واژه «امت» می‌فهمیم که یعنی یک امت یعنی مجموعه متعهد به ارزش‌های دینی که هدف و مقصد واحدی دارند. ما هدف مشترکی داریم، هیچ زمانی امت حق ندارد که درجا بزند و دچار توقف بشود؛ همواره باید به سمت خداوند متعال حرکت کند.
رئیسی حرکت، پویایی،مقصد (هدف) واحد و مقتدا داشتن را مقدمه تحقق اُمت اسلامی دانست و ابراز داشت: امت اسلامی مقصد واحدی دارد و آن مقصد نیز آزادی آن از نظام سلطه است.
رئیس جمهور با تأکید بر این‌که نظام سلطه می‌خواهد مانع از شکل‌گیری امت باشد، اظهار داشت: نظام سلطه جریان رسانه‌ای و امپراتوری خبری خود را متوجه اختلاف بین امت اسلامی کرده و با به‌کار گماردن دولت‌های سست‌عنصر به‌ظاهر اسلامی به دنبال عادی کردن روابط با رژیم‌های تبهکار مانند رژیم صهیونیستی است.
رئیس‌جمهور فلسطین را مسئله اول جهان اسلام توصیف کرد و تأکید داشت: نظام سلطه به دنبال به حاشیه بردن این موضوع حیاتی جهان اسلام است.
رئیسی بابیان اینکه امروز برای امت اسلامی، فرصت‌ها و ضرورت‌های جدی وجود دارد، گفت: قریب به دو میلیارد جمعیت امت اسلامی است و گرایش جوانان ما امروز به دین و معنویت بیش از همیشه است که این فرصت عالی است.
وی در ادامه تصریح داشت: امت اسلامی امروز بیدار شده است و این بیداری مسئله مهمی است و به این نشست پربرکت پیشنهاد می‌کنم این بیداری نباید به سردی بگراید.
رئیسی تقویت اتحادیه‌های اسلامی در کشورهای مسلمان را بسیار نقش‌آفرین دانست و گفت: فلسطین همیشه باید در متن باشد.
رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران را مهد آزادگان جهان توصیف کرد و تصریح داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا جهاد دوستی، همکاری، همیاری و همگرایی را باقوت دنبال کند.
رئیس‌جمهور با تأکید بر این‌که؛ انقلاب اسلامی ایران در پی ایجاد ثبات در کشورهای اسلامی است، گفت: دشمن به دنبال ایجاد بی‌ثباتی است؛ بر این اساس معتقدیم در جهان اسلام هر کس بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد، کلمه‌ای، سخنی و اقدامی در جهت وحدت‌شکنی کند در مسیر راهبرد دشمن حرکت می‌کند.(اقتباس - تسنیم)

خبر در حال تحقیق و بروزرسانی...

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
About text formats