پایگاه شناختی رسانه‌ای مبسوط
مبسوط؛ رسانه‌ای برای تجلی سکینه ایمانی
نمایش ۱ تا ۱۰ مورد از کل ۱۰ مورد.
سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض میکنم سالِ جهشِ تولید است
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1399/01/01 - 12:04 0 نظر 2 بازدید

... و اما سال ۹۹، که در حال شروع شدن است. اوّلاً از خدای متعال میخواهیم که این سال را سال پیروزی‌های بزرگ قرار بدهد و به حضرت بقیّهالله (ارواحنا فداه) که ناخدای این کشتی او است، عرض میکنیم که کشورِ خودش را به ساحل نجات برساند، مردم مومن ایران را حمایت کند، کمک کند. به ملّت ایران هم عرض میکنم همان طور که در طول این سالهای متمادی -نه فقط سال ۹۸- با حوادث گوناگون شجاعانه برخورد کردند، با روحیه برخورد کردند، بعد از این هم با روحیه و با امید برخورد کنند با همه‌ی حوادث، و مطمئن باشند که تلخی‌ها خواهد گذشت.


بیشتر
سید حسن‌نصرالله: ترامپ بزرگترین دروغ‌گو در قضیه کروناست
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/12/24 - 05:59 0 نظر 5 بازدید

سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه (۲۳ اسفند) در مورد کرونا و راه‌های مقابله با آن و همچنین حملات تروریستی آمریکادر عراق سخنرانی کرد.


بیشتر
تجمع دانشجویان و طلاب در اعتراض به کشتار مسلمانان هند
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/12/12 - 19:50 0 نظر 3 بازدید

جمعی از دانشجویان، طلاب و مردم دقایقی پیش در اعتراض به کشتار بی رحمانه مسلمانان در هند و سانسور این قتل عام در رسانه‌های دنیا تجمع کردند.


بیشتر
تشییع تاریخی حاج قاسم «زنده بودن انقلاب» را به رخ دنیا کشید | وحدت ایمانی زیر تابوت آسمانی سلیمانی باید حراست شود
دسته بندی ها: سیاسی , پیشخوان , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/10/18 - 12:12 0 نظر 11 بازدید

اولاً شهید سلیمانی هم شجاع بود و هم باتدبیر بود. صرفاً شجاع نبود. برخی شجاعت دارند امّا تدبیر و عقل لازم را ندارند. برخی اهل تدبیر هستند امّا اهل اقدام و عمل نیستند و دل و جگر اقدام را ندارند. این شهید عزیز هم دل و جگر داشت و به دل خطر می‌رفت و ابایی نداشت. در دوران دفاع مقدس هم خودش و لشکرش اینطور بودند. 


بیشتر
سردار دلها در آغوش شهیدان | انتقام سخت، تیتر یک اخبار روزهای پیش رو
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/10/13 - 11:25 0 نظر 7 بازدید

در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.


بیشتر
اسم‌نویسی بدون محابا! | مجلس، موقعیت یا مسئولیت
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/09/10 - 19:42 0 نظر 14 بازدید

امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز پیش از آغاز جلسه درس خارج فقه، با شرح روایتی درباره توصیه پیامبر اعظم(ص) خطاب به جناب ابوذر، ضمن انتقاد به ثبت‌نام بی‌محابای برخی افراد در انتخابات مجلس، تاکید کردند: هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدی وجود دارد. باید دید که آیا میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است».


بیشتر
خودپرستی یا فرهنگ مدلیسم! | سلبریتی ها قلاده یاران نفوذ
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/07/17 - 14:00 1 نظر 40 بازدید

نوح نبی‌الله در چنین تصویری از تاریخ تمدن برای رسالتی بزرگ انتخاب شد، رسالتی که تا آن نقطه از تاریخ، بشریت هنوز الگوی مواجهه با چنین اسلوب انحرافی را تجربه نکرده بود, آغاز رسالت نوح نبی‌الله همراه با عصرِ تجلی صنعت و مدرنیته بود، معماری‌های چشم‌نواز، عمارت ها و آسمان‌خراش‌ها، قلعه‌های پولادین و صنایع مدرن طراحی و تولید انواع ابزارهای صنعتی و ابر صنعتی, سبک زندگی بشر را مستعد عدول از منطق و الگوی پیشرفت کرد! بشر روزگار نوح خود را مبرا از نیاز به هدایت می‌دانست! تفکری که از سوی جریان نفوذ در دل آنان کاشته شد و تمدن آن روز را محیای «خودپرستی» کرد, آداب و مدل شبه مدرن خودپرستی, انحرافی نامحسوس که در رگه‌های کوچک اجتماعی همچون نظام خانواده نفوذ کرد و سبک زندگی را با آداب مدلیسم آشنا ساخت! آن‌قدر به درخواست‌های نفسی در جامعه انسانی آن روزگار پاسخ مثبت داده شد که دیگر مردان به حدود زنان خود قانع نبودند!


بیشتر
اگر جنگ ۳۳روزه متوقف نمی‌شد، ارتش رژیم صهیونیستی متلاشی می‌شد
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/07/10 - 11:37 0 نظر 16 بازدید

همین که روی صندلی نشست، گفت بیست سال است که گفتگوی مطبوعاتی انجام نداده؛ با یک محاسبه‌ی سرانگشتی می‌شود از زمانی که فرماندهی سپاه قدس به او واگذار شده است. این بار اما موضوع گفتگو سبب شد تا حاج قاسم به درخواست ما پاسخ مثبت بدهد؛ جنگ ۳۳روزه. صحبت از حاج رضوان که به میان آمد، آرام‌آرام رنگ صدایش عوض شد. گفت امروز در کشور ما کلمه‌ی سردار و امیر عرف شده است اما حقیقتاً یک سردار به معنای واقعی، شهید عماد مغنیه بود. اگرچه بیم داشتیم هنوز زمان گفتنِ ناگفتنی‌ها نرسیده باشد اما روایت مشاهدات عینی فرماندهی که تا پایان جنگ ۳۳روزه در لبنان بوده است، این گفتگوی دوساعته را بسیار جذاب و خواندنی کرده است.


بیشتر
روایتی از بزرگ‌ترین نبرد شناختی بشر | سُنت نمایی آداب اجتماعی، ردای نفوذ در تمدن تشکیلاتی
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/07/06 - 22:05 1 نظر 49 بازدید

نوح، اسمی از دیار انبیاء، از دیار انسان‌هایی برگزیده که از تمام وجود خود برای حراست از حدود اندیشه و آزاداندیشی بشر مایه گذاشتند، مردمانی از دیار خبر که اخبارشان جامعیت داشت؛ کمالی که آرامش را در قلب تاریخ می‌دمید تا انسانیت برمدار شعور باقی بماند! اما آنچه گمشده این روزهای زندگی به‌ظاهر مدرن بشر به‌حساب می‌آید، آرامش است، آرامشی که روزگاری حضرت نوح علیه‌السلام برای حراست از حدود آن 950 سال گریست و در مسیر رسالت زمانی طولانی مقاومت کرد، چنین بود که او را نوح نامیدند؛ کسی که بسیار برای رسالت و افق‌های هدف آسمانی‌اش گریست و نوحه کرد!


بیشتر
مسئولیت یا موقعیت! | فساد زنگ مدرن جاهلیت و تمدن
دسته بندی ها: سیاسی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/07/03 - 17:24 1 نظر 51 بازدید

اولین گام حرکت یک تمدن به‌سوی مبادی فرهنگ و اندیشه جاهلیت تعظیم به اصلاحات ماهیتی در حوزه ساختارهای اجتماعی است، اصلاحاتی که به‌ظاهر می‌خواهد سنت‌ها را به تعالی برساند و آرمان نمایی شعارهای اجتماعی خود را بر این محور به‌گونه‌ای تنظیم می‌کند تا اذهان عمومی را برای چنین دستاوردی، آماده تعظیم برخی از ظواهر و اعتبارات اجتماعی شود.

در پناه این عملیات روانی و تبلیغاتی نیاز کاذبی در بدنه اجتماعی شکل می‌پذیرد و نفوذ، دست‌یابی به تعالی بدلی را آراسته تا ملتی را آماده سیر معکوس تمدنی کند! سیری که قرار است رشد را برای عقل اجتماعی با مفهوم جدیدی تعریف و ترسیم کند!


بیشتر