پایگاه شناختی رسانه‌ای مبسوط
مبسوط؛ روایت زنده و پویای تاریخ
نمایش ۱ تا ۴ مورد از کل ۴ مورد.
آغاز پذیرش علمی آموزشی جامعه الزهرا | ۲۰ هزار طلبه در جامعه الزهرا(س)
دسته بندی ها: اجتماعی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/09/23 - 14:37 0 نظر 7 بازدید

مدیر جامعه الزهرا(س) تعداد طلاب این مجتمع را ۲۰ هزار طلبه اعلام کرد و اظهار داشت:بیش از ۲۰ هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی ،۲۳۰۰ دانش‌آموز در مقاطع پیش‌دبستانی تا دبیرستان، هزار کودک در مهد و ۵۰۰ دانشجو در دانشکده هدی مشغول به تحصیل هستند و قلب اصلی جامعه الزهرا(س) که مجموعه حوزوی است با ۲۰ هزار طلبه در رشته‌های مختلف و سطوح مختلف مشغول به فعالیت است.


بیشتر
زن یا منشور حقیقت اجتماعی مرد
دسته بندی ها: اجتماعی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/08/05 - 13:51 0 نظر 28 بازدید

زن جایگاه تمدنی و الگوی سیر درونی تمدن در میان ابناء بشر است، شخصیتی در گلوگاه تمدن که جوهر وجودش حیات و نبوغ تمدنی را تضمین می‌کند.

زن نظامی جوهری دارد، به این معنا که همچون مرد در دریافت و جلوه صفات، ذاتی ممکن نیست! چنین ماهیتی از زن موجب شده که او در حریمی بسیط ماندگار نداشته باشد، چنین جوهری را اگر در غیر از حدود و اوصاف نفسی او قرار دهند, شأنیت و شخصیت خود را از دست خواهد داد؛ جوهر زن اگر در دژ محبت مرد مُحرِم بماند شاداب‌تر خواهد بود و در چنین آشیانه‌ای آرامش به خلود وجودی زن راه پیدا می‌کند و او آرام به تمدن زمان خود جلوه‌هایی ماندگار در تاریخ از جنس رنگ و اُمید خواهد بخشید، زن جوهری است که اگر در حَرَم مرد جلوه کند, حقیقتاً زیبا و متناسب با مقتضای وجود خود در جوامع ظاهر خواهد شد ... . و او به‌عنوان تنها گهواره دار تمدن چنین ریحانه‌ای است! ریحانه‌ای که بشر هنوز در تراز و افق‌های علمی خود به حقیقت هویتش راه نیافته است.


بیشتر
جامعه‌پردازی، پیله مردم بافت پیچ تمدنی
دسته بندی ها: اجتماعی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/07/10 - 20:24 1 نظر 39 بازدید

از میان همه‌ی ملّت‌های زیر ستم، کمتر ملّتی به انقلاب همّت می‌گمارد؛ و در میان ملّت‌هایی که به‌پاخاسته و انقلاب کرده‌اند، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومت‌ها، آرمان‌های انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سرنهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می‌رسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است. درودی از اعماق دل بر این ملّت؛ بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرایند بزرگ و جهانیِ چهل سال دوّم می‌شود. (بیانیه گام دوم انقلاب)


بیشتر
مقدرات یک واژه قانونی | اصلاحات ماهیتی قانون، اولویت اول جریان نفوذ
دسته بندی ها: اجتماعی , نویسنده: فاطمه قاسمی تاریخ ارسال: 1398/06/31 - 14:33 2 نظر 32 بازدید

نفوذ، اگر تشکیلات استعمار با تمدنی از جنس اندیشه مواجه شود برای تضمین بقای خود به تغییر ماهیتی ساختارهای تمدنی ملت هدف خود دست خواهد زد.

تمدن دوران پیش از بعثت رسول اکرم (ص) با چنین چالشی مواجه شد، چالشی که روزهای سختی را پیش ملت‌های بلاد عرب گذاشت و تمدن ابراهیمی آن عصر را با انحطاط مطلق مواجه کرد!


بیشتر