پایگاه شناختی رسانه‌ای مبسوط
مبسوط؛ روایت زنده و پویای تاریخ
آغاز پذیرش علمی آموزشی جامعه الزهرا | ۲۰ هزار طلبه در جامعه الزهرا(س)
دسته بندی ها: اجتماعی , نویسنده: محمد جعفری تاریخ ارسال: 1398/09/23 - 14:37 0 نظر 7 بازدید

مدیر جامعه الزهرا(س) تعداد طلاب این مجتمع را ۲۰ هزار طلبه اعلام کرد و اظهار داشت:بیش از ۲۰ هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی ،۲۳۰۰ دانش‌آموز در مقاطع پیش‌دبستانی تا دبیرستان، هزار کودک در مهد و ۵۰۰ دانشجو در دانشکده هدی مشغول به تحصیل هستند و قلب اصلی جامعه الزهرا(س) که مجموعه حوزوی است با ۲۰ هزار طلبه در رشته‌های مختلف و سطوح مختلف مشغول به فعالیت است.

به گزارش خبرنگار مبسوط، حجت‌الاسلام سید محمود مدنی ظهر امروز(23آذر 1398) در نشست مطبوعاتی پذیرش جامعه الزهرا(س) که در سالن جلسات  پژوهشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد، گزارشی روند فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی این مجتمع آموزش حوزوی را تشریح کرد و گفت:  جامعه الزهرا(س) در ۵ رشته به تربیت مدرس  پرداخته که در سال‌های آتی تعداد رشته‌های هدف بروز رسانی خواهد شد.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی جامعه الزهرا(س) خاطرنشان کرد:  جامعه الزهرا(س) در بخش پژوهش  ۱۶ نشریه داخلی علمی تخصصی راه‌اندازی شده است که از این تعداد 3 نشریه برای پژوهشی شدن مجوز نشر کاندیدا شده است.

مدیر جامعه الزهرا(س) تعداد طلاب این مجتمع را ۲۰ هزار طلبه اعلام کرد و اظهار داشت:بیش از ۲۰ هزار طلبه ایرانی و غیر ایرانی ،۲۳۰۰ دانش‌آموز در مقاطع پیش‌دبستانی تا دبیرستان، هزار کودک در مهد و ۵۰۰ دانشجو در دانشکده هدی مشغول به تحصیل هستند و قلب اصلی جامعه الزهرا(س) که مجموعه حوزوی است با ۲۰ هزار طلبه در رشته‌های مختلف و سطوح مختلف مشغول به فعالیت است.

مدنی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد ظرفیت پذیرش در سال جاری(1398-1399) افزایش‌ یافته است، ابراز داشت: با صرفه‌جویی‌های صورت گرفته هزینه‌ها کاهش پیدا کرد، اما میزان پذیرش با افزایش مواجه بوده است و امسال هم متناسب با سال گذشته در سطوح ۲و۳ و ۴ پذیرش داریم، در سطح۳ که سطح کارشناسی ارشد است دوازده رشته و در سطح ۴ پنج رشته پذیرش دارد.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به وضعیت برنامه‌وبودجه رسمی این مجتمع گفت: بودجه ما به لحاظ اینکه در سرفصل آموزشی تعریف‌نشده است معمولاً مورد بی‌رحمی قرار می‌گیرد به‌طوری‌که سال گذشته ۴۷ درصد بودجه تخصیص‌یافته را دریافت کردیم و امسال وضعیت بدتری داشتیم و درواقع جامعه الزهرا(س) ازنظر بودجه‌ای در یک حیات نباتی به سر می‌برد.

مدنی تنگنای بودجه‌ای جامعه الزهرا(س) را با عنوان «حیات نباتی جامعه الزهرا(س)» تصویر کرد و تصریح داشت: این مجتمع در حال حاضر فقط اولویت‌های یک خود را در فرایند اجرایی فعال حفظ کرده است، انتظارمان این است که ضمن تقویت همه دانشگاه‌ها و مجموعه‌ها، به مجموعه‌هایی چون جامعه الزهرا(س) هم که بر اساس همه معیارهای علمی و دستورالعمل‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کنند در حد سایر دانشگاه‌ها توجه شود یا حداقل در سطح ضرورت‌ها تأمین کنند که مجبور نشویم فعالیت‌های ضروری خود متوقف کنیم. 

گفتنی است حجت‌الاسلام‌ اباذر عمرانی فر طی سخنانی با اشاره به اینکه جامعه الزهرا(س) در سه مقطع تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا طلاب را پذیرش میکند، اظهار کرد: زمان بندی ثبت نام برای داوطلبان هر سه دوره از ۲۳ آذر ۹۸ آغاز میشود و تا یک ماه ادامه دارد.

رئیس اداره سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام از بارگزاری راهنماهای ثبت نام و شرایط معافیت  در پایگاه اطلاع رسانی و پایگاه پذیرش جامعه الزهرا(س) خبر داد و افزود: برگزاری دوره ای ضمن سطح دو به نام بازپذیری سطح دو برنامه ریزی شده است که شامل کسانی میشود که به هر دلیلی از تحصیل منقطع شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۹ اسفند ماه زمان برگزاری آزمون خواهد بود، تاکید کرد: در رابطه با مکان برگزاری هم اولویت این است که در کل کشور برگزار شود مگر اینکه همه استان ها به حداقل ظرفیت شرکت کنندگان نرسند که در این صورت آزمون به  صورت منطقه ای برگزار میشود.

حجت‌الاسلام‌ عمرانی فر با بیان اینکه در ۲۵ فرودین نتیجه آزمون کتبی اعلام میشود تاکید کرد: همزان با اعلام نتایج اولیه  زمان مصاحبه نیز اعلام میشود.

به گفته وی علاقمندان به شرکت در آزمون پذیرش جامعه الزهرا میتوانند با مراجعه به سایت پذیرش جامعه الزهرا اقدام به خرید کارت و انجام مراحل ثبت نام کنند و نیاز به مراجعه حضوری نیست و در صورتی که حین ثبت نام به مشکلی خوردند که دردفترچه به سوالشان پاسخ داده نشده بود میتوانند از روز شنبه تا چهارشنبه در زمان ثبت نام با این شماره تلفن ۰۲۵۳۲۱۱۲۲۲۲ تماس بگیرند./پ.آ

جامعه الزهرا
نظر بدهید