باید برای تامین کنندگان بمب‌های شیمیایی استفاده شده در جنگ تحمیلی کمیته حقیقت یاب تشکیل شود
1401/09/08 در 13:53 ب.ظ
تعداد بازدید:
سخنگوی دولت:

باید برای تامین کنندگان بمب‌های شیمیایی استفاده شده در جنگ تحمیلی کمیته حقیقت یاب تشکیل شود

مبسوط | سخنگوی دولت گفت: زنان، کودکان و شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت و سایر شهرهای کشور گواه روشن و زنده از وضعیت ضدحقوق بشری و اقدامات ضد زنان و کودکان رژیم نژادپرست آلمان بر ملت ایران هستند.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، علی بهادری جهرمی امروز سه شنبه در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: کشور آلمان به عنوان یکی از بانیان این قطعنامه، در فجایع ضد انسانی و اقدامات ضد حقوق بشری ید طولانی دارد.

سخنگوی دولت ادامه داد: زنان، کودکان و شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت و سایر شهرهای کشور گواه روشن و زنده به وضعیت ضدحقوق بشری و اقدامات ضد زنان و کودکان رژیم نژادپرست آلمان بر ملت ایران هستند.

بهادری‌جهرمی ضمن نمایش تصاویر جنایات آلمان در ایران، ادامه داد: حال انتظار می‌رود مقاماتی که این صحنه‌ها را ایجاد کردند پاسخگوی بیش از ۶ هزار بمب شیمیایی باشند که در بیش از ۲۴۰ نوبت بر سر مردم کشورمان فرو ریخته شد.

وی گفت: این نهاد‌های مدعی حقوق بشر بهتر است بعد از گذشت ۳۰ سال از این فجایع دلخراش و غیرقابل باور کمیته‌های حقیقت‌یابی برای شناسایی عاملان و مدافعان بمب‌های شیمیایی تشکیل دهند و مقامات اجرایی این رژیم های نژادپرست همچنین به جبران آنچه در گذشته انجام دادند برآیند.

سخنگوی دولت تأکید کرد: اگر بنایی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب باشد باید برای حامیان و تأمین‌کنندگان این بمب‌های شیمیایی باشد؛ که بیش از ۶۷ هزار نفر را جانباز شیمیایی کرده که بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از اینها زنان و کودکانی بودند که این کشور‌ها امروز مدعی حمایت از حقوق آنها هستند.

بهادری‌جهرمی گفت: اگر بنایی بر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب باشد باید برای کشور‌های حامی تروریسم رسانه‌های و بررسی اظهارات دروغین و غیرمستند برخی نهاد‌های غربی تشکیل شود. متأسفانه برخی از این نهادها از مسیر اصلی خود خارج شدند و به نهاد‌های سیاسی تبدیل شدند که انتظار می‌رود این نهادها به راه خود برگردند. (میزان)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.