معاون رئیس جمهور
1401/06/24 در 22:15 ب.ظ
تعداد بازدید:
معاون اقتصادی رئیس جمهور:‌

جمهوری اسلامی ایران در پی ارتباط همه‌جانبه با کشورهای جهان است

مبسوط | معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: با سفرابراهیم رئیسی به ازبکستان، ایران به‌صورت رسمی عضو کشورهای پیمان شانگهای شده و نظام سلطه به این نتیجه می‌رسد که ایران به دنبال یک ارتباط همه‌جانبه با تمام کشورهای جهان و نه یک بخش خاص از دنیا است و آنها ناچارند موانع را از پیش روی ملت ایران بردارند.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، محسن رضایی روز پنجشنبه در دیدار با شیخ جعفر سبحانی از مراجع تقلید، اجرای سیاست خارجی متوازن و اولویت ارتباطات خارجی با همسایگان را از مهم‌ترین اهداف سیاست خارجی دولت برشمرد، و افزود: دولت سیزدهم نیازمند رهنمودها و نصایح مراجع عظام تقلید برای تحقق اهداف و خدمت‌رسانی به مردم است.

وی با اشاره به اینکه انبوهی از مشکلات اقتصادی از دهه‌های گذشته تاکنون متراکم شده‌است گفت: دولت پس از روی کار آمدن و آسیب‌شناسی و انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای حل مشکلات اقتصادی کشور گام برمی‌دارد.

رضایی با تاکید بر اینکه نظام پولی و بانکی هنوز به‌صورت کامل منطبق بر احکام اسلامی و شرعی و بانکداری اسلامی نیست، افزود: ساختار بانکی کشور از ۵۰ سال گذشته تاکنون تغییری نکرده و بسیاری از استانداردهای نظام مالی و پولی در آن رعایت نشده‌است.

وی تاکید کرد: در همین راستا دولت سیزدهم برنامه‌ریزی برای طرح اصلاح نظام بانکی را پس از بررسی و تصویب در شورای عالی سران قوا آغاز کرده است و از سال آینده تمامی بانک‌ها موظف به اجرای آن هستند و قطعاً نظرات مراجع عظام در این زمینه راهگشاست.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به طرح اصلاح یارانه‌ها گفت: بخش بزرگی از یارانه اختصاص‌یافته  در کشور و در سال‌های گذشته هدفمند نبود و دولت طرح اصلاح بزرگ اقتصادی و اصلاح نحوه پرداخت ارز ترجیحی را آغاز کرده است که یکی از اهداف دولت در این طرح فقرزدایی و بازگرداندن یارانه اختصاصی به کالاهای اساسی به بخش آسیب‌پذیر جامعه به‌عنوان صاحبان اصلی یارانه‌هاست.

رضایی بابیان اینکه توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر در کنار ریشه‌کن کردن فقر در حاشیه شهرها در دولت سیزدهم در حال انجام است گفت: فقرزدایی اولویت و هدف اصلی دولت سیزدهم است که در همین راستا دو هزار و ۲۰ محله تحت عنوان طرح ۲۰۲۰ در شهرهای بزرگ شناسایی‌ شده‌است و محله به محله برای فقرزدایی و توانمندسازی این بخش از جامعه برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی آغاز شده‌است.

وی با اشاره به اینکه در ۵۰ سال گذشته کشور همواره از بیماری مزمن تورم رنج‌برده است گفت: دولت سیزدهم برنامه‌ریزی کرده‌است تا پس از کاهش نرخ تورم در کشور به دنبال تثبیت کالاهای موردنیاز و اساسی مردم حرکت کند.

رضایی ادامه داد: درج قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده بر روی کالاها یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم برای تثبیت قیمت‌هاست که در این طرح تمام دغدغه‌های تولیدکننده و مصرف‌کننده دیده‌ شده‌است.

محسن رضایی در سفر روز پنجشنبه خود به قم با مراجع تقلیدی چون نوری همدانی و حسینی بوشهری  رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علی عباسی رییس جامعه المصطفی العالمیه دیدار و گفت‌وگو کرد. (ایرنا)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.