رئیس جمهور
1401/06/28 در 10:46 ق.ظ
تعداد بازدید:
رئیس‌جمهور:

حضور در مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی برای بیان دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران

مبسوط | رئیس جمهور حضور در مجمع عمومی سازمان ملل را جلوه ای از نماد تبیین دیدگاه‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: در این سفر پنج روزه هیچ دیدار و ملاقاتی با مقامات آمریکایی انجام نخواهد شد.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، سید ابراهیم رئیسی صبح دوشنبه قبل از عزیمت به نیویورک در پاویون فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با عرض تسلیت ایام اربعین حسینی، افزود: این سفر به دعوت دبیرکل سازمان ملل برای حضور در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل انجام می‌شود و فرصتی برای جمهوری اسلامی ایران برای بیان دیدگاه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود :نظرات جمهوری اسلامی و دیدگاه های منطقه قابل تبیین است که باید از این فرصت ها برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

رییس جمهور اظهار داشت: این سفر فرصتی است برای بیان اقداماتی که گاهی شنیده نمی‌شود چون فضای رسانه‌ای در دنیا تحت تسلط قدرتهای بزرگ است.

وی تاکید کرد: باید از این فرصت ها برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی و بیان مظالم و ظلم‌هایی که نسبت به ملت بزرگ ایران انجام شده و ظلم‌هایی که امروز مردم در عالم به ویژه ملتهای تحت ستم روا می‌شود، بهره گرفت.

رییس جمهور گفت: اینجا محل تبیین ظلم هایی است که مردم جهان امروز از آن رنج می برند و در واقع می‌تواند یکی از جلوه‌های جهاد تبیین باشد. اگر که بتوانیم به وظیفه خود درست انجام دهیم می تواند تبیین خوبی برای بیان مواضع جمهوری اسلامی باشد.

رئیسی خاطرنشان کرد: در حاشیه این نشست تا جایی که فرصت و زمینه آن فراهم باشد، دیدارهای دوجانبه با مقامات عالی حاضر در مجمع از کشورهای مختلف خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: هیچ زمینه‌ای برای مذاکره یا ملاقات با آمریکایی ها یا حاکمان آمریکا برنامه ریزی نشده و هیچ دیداری با آنها نداریم.

رییس جمهور افزود: آنچه در این دیدارها انجام خواهد شد بیان مواضع جمهوری اسلامی است و همچنین فرصتی است برای حضور در جمع ایرانیان مقیم آمریکا و دیدار با برخی چهره هایی که درخواست ملاقات داشتند.

رئیسی گفت: اصل این اجلاس و دیدار ها همه در راستای سیاست خارجی جمهوری اسلامی بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت خواهد بود چون ملت ایران هرگز با تحریم ها و تهدیدها متوقف نشده و حضور امروز ما در آنجا عزتمندانه خووهد بود. به برکت خون شهیدان و خون شهید سلیمانی حضور بنده به عنوان صدای ملت ایران و ندای تمدنی بزرگ خواهد بود که ایستادگی و مقاومت را پیشه کرده و عزتمندانه در همه عرصه ها حضور داشته است. طبیعتاً افتخارات بزرگی که ملت ایران آفریده ما را سربلند کرده است و این قدرت به ما ارج، و به ما جسارت و قدرت می دهد تا بتوانیم حرفهای ملت ایران را بدون لکنت تا آنجا که می توانیم بیان و از حق ملت بزرگ ایران دفاع کنیم و از مظالم و مفاسدی که ملت بزرگ ایران و دنیا را رنج می‌دهد پیان کنیم.

رییس جمهور ابراز امیدواری کرد این سفر بتواند آنچه از داشته های بزرگ ملت ایران است را نمایندگی کند و نماد اعتماد مردم باشد و آثاری برای کشور و نظام و ملت های مسلمان و مستضعفان عالم به همراه داشته باشد. (العالم)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.