مشاور بشار اسد
1401/09/03 در 15:38 ب.ظ
تعداد بازدید:
مشاور بشار اسد:

حوادث ایران بخشی از طرح برنامه ریزی شده علیه محور مقاومت است

مبسوط | مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه اعلام کرد: آنچه در ایران رخ می دهد در راستای راهبرد آمریکا شامل فرسوده کردن روسیه و ایران و ادامه محاصره اقتصادی سوریه است.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، بثینه شعبان مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: ترکیه به بهانه های واهی به دنبال نگه داشتن تروریستهایی که زیر چتر آن فعالیت می کنند در شمال غرب سوریه است و این از نظر بین المللی مردود است زیرا هیچ کشوری حق ندارد که از امنیت خود در داخل کشور دیگر حمایت کند.

وی افزود: ترکیه به تعهدات خود با روسیه پایبند نیست و به دنبال بهانه برای اجرای طمع ورزی خود در اراضی سوریه و عراق است.

شعبان گفت: پس از شکست جنگ تروریستی علیه سوریه، ترکیه و آمریکا برای دفاع از عوامل و عناصر خود در منطقه وارد عمل شدند.

وی افزود: اگر دخالت مستقیم آمریکا برای حمایت از تروریستها نیود، سوریه در شرف آزادسازی منطقه التنف بود. هدف امریکا قطع ارتباط میان سوریه و عراق و اردن و جدا کردن کشورهای عربی از یکدیگر و محروم کردن آنها از ارتباط طبیعی است و این بخشی از محاصره اقتصادی علیه ملت سوریه است.

شعبان تاکید کرد: هدف از جنگهایی که غرب آنرا رهبری می کند، فروپاشی کشورها از داخل و تشکل بلوک منطقه ای علیه این کشورهاست.

وی افزود: آنچه در ایران رخ می دهد بخشی از طرح برنامه ریزی شده برای شکستن محور مقاومت است. این در راستای راهبرد آمریکا شامل فرسوده کردن روسیه و ایران و ادامه محاصره اقتصادی سوریه است. روسیه امروز می جنگند تا جهان چند قطبی باشد.

درباره روابط با روسیه و ایران هم شعبان گفت: عملیات نظامی روسیه برای حمایت از دونباس ثابت کرد که روابط میان روسیه و سوریه محکم است.

وی از روابط خوب و بدون نقص سوریه با روسیه و ایران با سوریه سخن گفت.

مشاور رئیس جمهور سوریه با اشاره به پایداری کشورش علیه جنگ تروریستی، افزود: ما از فرهنگ و آینده خود علیه کشورهای غربی که به دنبال هیمنه وسیطره بر کشورهای ما و منطقه ما هستند، دفاع می کنیم.

شعبان گفت: سوریه بار دیگر یکپارچه خواهد شد و ما از اراضی خود چشم پوش نخواهیم کرد. جنگ امروز بیش از آنکه جنگ نظامی و اقتصادی باشد جنگ فکری است. (العالم)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.