امام خامنه‌ای | 14 خرداد 1403 | دوشنبه | مراسم ارتحال امام خمینی(ره)| حرم مطهر امام خمینی(ره)
1403/03/15 در 12:13 ب.ظ
تعداد بازدید:
مردمی ترین الگوی شناخت اصلح؛

رجال فعال، پُرکار و آگاه به مبانی انقلاب حافظ منافع تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی

مبسوط | امام خامنه ای در یک جمله تکلیف همه گعده های اصلح شناسی را معین و همه میدان را به دست مردم می‌سپارد! واقعیتی که بزودی غرب را در بهتی . حیرتی عظیم فرو خواهد برد.

ارسال توسط : سلمان

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، امام خامنه ای در اجتماع عظیم مردم در سی‌وپنجمین سالگرد عروج حضرت امام خمینی(ره) با تبیین اهمیت و برجستگی مسئله فلسطین در دیدگاه‌ها و رویکردهای امام راحل، تأکید کردند:پیش‌بینی ۵۰ سال قبل امام بزرگوار درباره فلسطین، بتدریج در حال تحقق است و عملیات معجزه‌آفرین طوفان‌الاقصی با باطل کردن نقشه وسیع دشمنان برای تسلط بر منطقه و جهان اسلام، رژیم صهیونیستی را در مسیر اضمحلال قرار داده و در پرتو ایستادگی ایمانی و تحسین‌برانگیز مردم غزه، رژیم اشغالگر در مقابل چشم جهانیان در حال ذوب شدن است.


خب، برادران و خواهران عزیز! عرایض من تمام شد. یک جمله در باب انتخابات عرض کنم. انتخاباتی که پیش روی ما است، کار بزرگی است؛ این انتخابات یک پدیده‌ی پُردستاورد است؛ این انتخابات که در پیش روی ما است اگر ان‌شاءالله با خوبی و شُکوه و عظمت برگزار بشود، یک دستاورد بزرگ برای ملّت ایران است. [اینکه] بعد از این حادثه‌ی تلخ، مردم جمع بشوند با آراء بالا مسئول بعدی را انتخاب بکنند، انعکاس این در دنیا انعکاس فوق‌العاده‌ای است؛ لذا این انتخابات بسیار مهم است. این حماسه‌ی انتخابات، مکمّل حماسه‌ی بدرقه‌ی شهیدان است؛ این کار مکمّل کاری است که قبلاً در بدرقه‌ی شهیدان کردید. ملّت ایران برای اینکه بتواند در معادلات پیچیده‌ی بین‌المللی، منافع خودش را حفظ کند و عمق راهبردی خودش را تثبیت کند و ظرفیّتها و استعدادهای طبیعی و انسانی خودش را به مرحله‌ی بُروز و ظهور برساند و کام مردم را شیرین کند و همچنین بتواند حفره‌ها و رخنه‌های اقتصادی و فرهنگی را پُر کند، احتیاج دارد به یک رئیس‌جمهور فعّال، پُرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب.

اندکی تأمل؛
در ادبیات دینی ولی خدا در الگوی گزینش کلمات و نوع استخدام مفاهیم به امام حکمت بالغه شناخته می‌شود؛ بر همین اساس تأمل در این فراز از منویات امام خامنه ای؛ می‌تواند راهبردی ترین اسلوب شناختی مدیریت مردمی انتخابات و ظهور الگویی بلوغ یافته از مفهوم مردم سالاری دینی باشد.
* این انتخابات که در پیش روی ما است اگر ان‌شاءالله با خوبی و شُکوه و عظمت برگزار بشود…
با خوبی؛ تنش‌ها و چالش هایی که عموما در قالب سناریو از سوی صاحبان قدرت در ساختارهای احزاب و گروهای سیاسی طراحی می‌شود، معمولاً آرامش اذهان عمومی را هدف قرارداده و می‌تواند زمینه تحیر اجتماعی شود؛ بنابراین تأکید امام خامنه ای در این مفهوم(باخوبی) می‌تواند از سوی گروه‌ها مردمی به عنوان مفهومی ساختار گرا اقامه و مطالبات مردمی را همسو با قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری یک انتخابات تاریخی مهیا کند. چیزی که در شرایط فقدان رئیس جهور شهید می‌تواند زمینه‌ساز ظهور بزرگترین رویداد تاریخ مردم سالاری دینی بر مدار مفاهیم تعالی بخش نظام و انقلاب اسلامی ایران باشد.
با شکوه؛ دشمن از حضور مردم در این صحنه هراسان است بر همین مدار تلاش خواهد کرد که با تنش‌ها زمینه فراگیری دلسردی را فراهم و آن آب سردی برای حضوری مردمانی کند که پای تابوت شهدای خدمت حماسه آفریدند؛ بر همین اساس شکوه این انتخابات در صف های متراکم در کنار مدیریت مردمی صحنه از سوی خود مردم رقم خواهد خورد؛ بر همین اساس حضور ساختارهای اجرایی در کنار مردم می‌تواند زمینه ظهور عظمت جهانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.
این فراز هرچند با شرط از سوی امام خامنه ای مقید شده است، اما از بدیهیات مسلم در تاریخ نظام اسلامی است، بنابراین آنچه که در این کلام باید به حریم آن قلم مقیم باشد و تأمل متناسب شان آن انجام دهد؛ صراطی است که از سوی اما خامنه ای برای آینده حیات بخش نظام و انقلاب اسلامی ایران تعریف و تبیین شده است.
رئیس جمهور تراز ایران اسلامی باید:
    ۱)  فعال باشد؛ او باید همزمان با مدیریت اجرایی خود با توسعه مفهوم (فعال) حقیقت مردمی سازی امور و مناسک زیرساختی و مولفه های بنیادین انقلاب اسلامی را دنبال و حدود فعالیت و تکاپوی اجرایی را به وسعت مردم گره بزند.
    ۲) پُرکار باشد، او باید از مرز ساعت‌ها عبور کند و سد تشریفات قانون کار و فیش های میلیونی عبور کند تا بتواند با کاهش شدید هزینه‌ها مرزهای برداشت‌ها و منافع فرهنگی و اقتصادی را توسعه بدهد.
    ۳) آگاه و معتقد به مبانی انقلاب باشد؛ مبانی نورانی انقلاب اسلامی با الگوی شناخت مردمی گره خورده بر همین اساس رئيس جمهور باید بتواند رجالی آگاه از میدان مردم و معتقد به ارزش‌هایی باشد که آینده و سرنوشت ملت دینی و امت اسلامی به آن گره خورده چیزی که موجب خواهد شد دیپلماسی و میدان با حضور مردمی ترین چهره‌ها به توسعه زیرساخت های مقاومتی اقتصاد، امنیت و فرهنگ بپردازد.
امام خامنه ای در یک جمله تکلیف همه گعده های اصلح شناسی را معین و همه میدان را به دست مردم می‌سپارد! واقعیتی که بزودی غرب را در بهتی . حیرتی عظیم فرو خواهد برد.

 

م.ج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.