نمایندگان اقلیت‌های دینی حادثه تروریستی شاهچراغ را محکوم کردند
1401/08/07 در 23:26 ب.ظ
تعداد بازدید:
به دنبال جنایت داعش در شاهچراغ؛

نمایندگان اقلیت‌های دینی حادثه تروریستی شاهچراغ را محکوم کردند

مبسوط | نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در حرم شاهچراغ تاکید کردند که جنایت خونبار و مشمئز کننده در حرم شاهچراغ شیراز، ملت، حاکمیت، دین، برادری دینی و وحدت ملی را هدف گرفته است.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، مایندگان اقلیت‌های دینی مجلس در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در حرم شاهچراغ تاکید کردند که جنایت خونبار و مشمئز کننده در حرم شاهچراغ شیراز، ملت، حاکمیت، دین، برادری دینی و وحدت ملی را هدف گرفته است.

متن بیانیه نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس شورای اسلامی در پی حمله تروریستی در حرم شاهچراغ به شرح زیر است:

«ملت شریف ایران همیشه با دسایس خارجی و داخلی مواجه بوده که شریرترین جلوه آن‌ها اعمال تروریستی است که قربانیان و شهیدان بسیاری را به جای نهاده است اما اراده راسخ ملت که بر استقلال خواهی، آزادگی و ایمان دینی مبتنی بود، پابرجا و استوار ماند و مانده است.

تروریسم در دو دهه اخیر نمادی لگام گسیخته به خود گرفته و با بهره‌گیری از پیچیدگی‌های منطقه‌ای و اعتراضات و دغدغه اجتماعی، به ابزاری جدید برای فشار بر ایران عزیز و مقاومت آن و رهپویی و توسعه خواهی مردم گشته است. اما تروریسم کور و حقیر، عقده‌گشا و آلوده به تعصبات بی‌بنیان دینی آن‌چنان کریه المنظر و ضدانسانی است که حتی به کودکان، زنان و مردان بی‌گناه نیز رحم نمی‌کند و مردم دل‌خسته و مومن را که در خلوت خود از بن جان با خدای یکتا راز و نیاز می‌کنند، دیو صفت و ددمنشانه به خاک و خون می‌کشد.

جنایت خونبار و مشمئز کننده روز چهارشنبه، چهارم آبان ماه جاری در حرم شاهچراغ شیراز، ملت، حاکمیت، دین، برادری دینی و وحدت ملی را هدف گرفته است؛ خباثتی از سر عجز و زبونی و بی‌هویتی که آلت دست دشمنان ملت بزرگ ایران است.

ما نمایندگان جوامع ادیان توحیدی در مجلس شورای اسلامی از سوی خود و جوامع ادیان توحیدی، این جنایت شوم را به شدت محکوم کرده و از مقامات مسئول کشور می‌خواهیم هرچه سریع‌تر عاملان، مصوبان و طراحان این سبعیت را شناسایی و به مجازات قانونی برسانند.

در اینجا مراتب تسلیت قلبی خود را به ملت بزرگ ایران و خانواده های داغدار این شهیدان ابراز نموده و از درگاه خداوند یکتا علو درجات و آمرزش و آرامش برای این شهیدان مسئلت می‌نماییم.

همایون سامه یح نجف آبادی نماینده ایرانیان کلیمی
روبرت بگلریان نماینده ایرانیان مسیحی ارمنی اصفهان و جنوب کشور
اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی
شارلی انویه تکیه نماینده ایرانیان مسیحی آشوری و کلدانی
آرا شاوردیان نماینده ایرانیان مسیحی ارمنی تهران و شمال کشور» (تسنیم)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.