سید حسن نصرالله | مراسم هفتم حسین الشامی
1402/01/02 در 20:32 ب.ظ
تعداد بازدید:
سید حسن نصرالله:

چین آماده کمک به لبنان است | اسرائیل بحران‌زده است

مبسوط | دبیرکل حزب‌الله در مورد تحولات اقتصادی لبنان گفت که چین آماده کمک به اقتصاد لبنان و سرمایه‌گذاری در این کشور است و اعتصاب بانک‌ها دیگر به هیچ وجه قابل قبول نیست.

ارسال توسط : سلمان

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله روز چهارشنبه در سخنانی به مناسبت بزرگداشت «حسین الشامی» از فرماندهان مقاومت لبنان گفت که بسیاری از رزمندگان و فرماندهان حزب‌الله ناشناس هستند و پس از اینکه از دنیا می‌روند، مردم تازه آنان را می‌شناسد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: حاج حسین الشامی در تشکیل کمیته حمایت از مقاومت شرکت کرد و بعد از شیخ حسین کورانی ریاست آن را بر عهده گرفت و به همراه برادرانش در تأسیس مؤسسه قرض الحسنه نیز مشارکت داشت. نقش اساسی در مدیریت این موسسه و وضع قوانین آن داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: موسسه قرض الحسنه بین لبنانی‌ها تبعیض قائل نمی شود، اما برخی از سیاستمداران با گشایش شعب قرض الحسنه در برخی مناطق مخالف هستند.

سید نصرالله تصریح کرد: در سال ۲۰۱۵، اکثر بانک‌های لبنانی از همه افراد مرتبط با حزب‌الله خواستند تا در راستای اجرای تصمیمات آمریکا، سپرده‌های خود را پس بگیرند اما حزب الله پولی در بانکها ندارد که پس انداز یا سرمایه‌گذاری کند. این تصمیمات آمریکا و رفتار بانکهای لبنان بود که باعث شد تا مردم لبنان سپرده‌های خود را خارج کنند و به بخش قرض الحسنه انتقال دهند.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ دلار در لبنان منطقی نیست و جلوگیری از عملیات سوداگرانه بر عهده دولت است، تصریح کرد: دولت باید برای مقابله با وخامت اوضاع اقتصادی و نرخ ارز تدابیری اتخاذ کند.

سید حسن نصرالله گفت: درست است که فضای خاکستری بین رهبران احزاب سیاسی لبنان بسیار تنگ شده است، اما هیچ توجیهی برای عدم دعوت به میز گفت‌وگو در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه همه قبول دارند که بهبود وضعیت معیشتی به بهبود اقتصاد بستگی دارد، اعلام کرد که کشور چین آماده است در این زمینه کمک کند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد، چرا برخی‌ها فکر می کنند درها بسته است؟ چین آماده سرمایه گذاری در لبنان است. این فقط به تصمیم و شجاعت سیاسی نیاز دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که اعتصاب بانک‌ها دیگر به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا این به بدتر شدن اوضاع کمک می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حادثه‌ امنیتی هفته گذشته در شمال فلسطین اشغالی پرداخت و اعلام کرد که این حادثه رژیم اشغالگر را سردرگم کرد و سکوت حزب الله در این باره بخشی از تاکتیک‌های اداره نبرد با رژیم صهیونیستی است.

نصرالله گفت که صهیونیست‌ها می‌توانند تحقیقات خود را درباره این حادثه انجام دهند و وقتی به نتایجی دست یافتند می‌شود بر اساس آن مسائل را ارزیابی کرد.

سید حسن نصرالله افزود: رژیم صهیونیستی غرق در بحران است و در تاریخ موجودیت این رژیم مانند امروز ضعف، بن‌بست، سردرگمی، ناامیدی و عدم اعتماد به یکدیگر و آینده‌شان وجود نداشته است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: وقتی رهبری دشمن اسرائیلی به این سطح از احمقی رسیده است، متوجه می‌شویم که پایان کار صهیونیست‌ها نزدیک است.

وی با بیان اینکه آغاز جنگ علیه لبنان ممکن است به جنگ در سراسر منطقه منجر شود، افزود: مقاومت به هرگونه حمله صهیونیست‌ها به هر نقطه‌ای از خاک لبنان و یا هر شخصیت لبنانی، فلسطینی و یا ملیتی دیگر، پاسخ خواهد داد.

دبیرکل حزب الله در ادامه به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: امیدواریم کارها در مسیر پایان دادن به تجاوز و محاصره و بازگشت یمن به آغوش ملت یمن پیش برود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ما در حزب الله از روز اول تجاوز به یمن، در کنار مردم یمن بوده‌ایم و این جایگاهی است که به آن افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به توافق تبادل اسرای یمن عنوان کرد: آنچه در مورد توافق مبادله اسرا در یمن شنیده‌ایم، دل هر انسان شریفی را شاد می‌کند.

دبیرکل حزب الله در ادامه بر نادرستی ادعاهای مطرح شده درباره الحاقیه توافق عربستان و ایران در خصوص لبنان، یمن و دیگر پرونده ها اعلام کرد، ادعاها درباره اینکه در توافق ایران و عربستان بر سر لبنان و مسائل منطقه هم توافق شده است، بی‌پایه و اساس است.

سید حسن نصرالله همچنین به تحولات عراق اشاره کرد و گفت: ما در بیستمین سالروز اشغال عراق تأیید می‌کنیم این مقاومت راستین و صادقانه عراق بود که آمریکایی‌ها را مجبور به ترک این کشور کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد که اگر مقاومت هر روزه و مستمر و پایداری ایران نبود، خروج نیروهای آمریکایی از عراق اتفاق نمی‌افتاد.

سید نصرالله در پایان با بیان اینکه مقاومت عراق دستاورد بزرگی در شکست پروژه آمریکایی داشت، تأکید کرد که نیروهای مقاومت عراقی آنچنان که باید و شاید از سوی امت مورد تقدیر و تمجید قرار نگرفتند.(ایرنا)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.